Dit project zet ODH goed op de kaart en is een mooi voorbeeld van onze advieskracht.
ODH Adviseur Jessey van Beek
Gemeenten krijgen met de Omgevingswet meer ruimte om zelf keuzes te maken over omgevingsveiligheid. Dat vraagt om specialistisch inzicht, bijvoorbeeld bij het afwegen van risico’s tegen wenselijke ontwikkelingen zoals woningbouw of de energietransitie. Omgevingsdienst Haaglanden ondersteunt gemeenten bij deze complexe opgave met kennis, data en strategisch advies.
De gemeente Westland heeft in samenwerking met ODH concrete beleidskeuzes gemaakt voor omgevingsveiligheid. Wij brachten de risico’s in kaart, adviseerden over mogelijke scenario’s en zorgden dat het beleid aansluit op landelijke en provinciale kaders. Samen met de gemeente, Veiligheidsregio Haaglanden en adviesbureau Oostkracht10 is het beleid uitgewerkt in twee intensieve werksessies.
Het resultaat is een beleid dat niet alleen voor een veilige leefomgeving zorgt, maar ook ruimte biedt voor ruimtelijke ontwikkeling en initiatieven die bijdragen aan de energietransitie. Zo worden nieuwe zeer kwetsbare gebouwen buiten aandachtsgebieden gehouden, terwijl innovatieve oplossingen zoals buurtbatterijen onder voorwaarden mogelijk blijven.
ODH laat hiermee zien dat we meer doen dan technisch adviseren: we denken strategisch mee over beleid en samenwerking.
Dit project zet ODH goed op de kaart en is een mooi voorbeeld van onze advieskracht.
ODH Adviseur Jessey van Beek