Belangrijke informatie over het gebruik van de GIS-viewer
De GIS-viewer is een hulpmiddel bij het beoordelen van mogelijke effecten op de natuur. De tool ondersteunt de specifieke zorgplichten uit de artikelen 11.6 (Natura 2000-activiteiten) en 11.27 (flora- en fauna-activiteiten) van het Besluit activiteiten leefomgeving.
De GIS-viewer vervangt geen ecologisch onderzoek. Als niet zeker is dat er geen verboden worden overtreden, moet er alsnog natuuronderzoek worden uitgevoerd. Of ecologisch onderzoek nodig is, hangt af van meerdere factoren, zoals:
- de aard van de activiteit;
- de locatie;
- en beschikbare ecologische informatie.
Uit ervaring blijkt dat voor kortdurende vuurwerkevenementen en tijdelijke TUG-activiteiten vaak geen onderzoek nodig is. De GIS-viewer geeft een goede indicatie, maar heeft geen wettelijke status. Er kunnen geen rechten aan worden ontleend. De initiatiefnemer blijft verantwoordelijk voor het beoordelen of een vergunning nodig is.

